Úvod > Ze života školy > Akce školy > Zábavná exkurze na druhém stupni

Zábavná exkurze na druhém stupni

První krůček k přechodu na 2. stupeň už mají žáci pátých ročníků za sebou. Každý rok pro budoucí „šesťáky“ připravují učitelé a žáci vyšších ročníků aktivity pro společně strávené dopoledne. Ve​​ škole děti přivítal zástupce pro 2. stupeň Mgr. Jan Sklepník a přesvědčil děti, že z přechodu do vyššího „levelu“ nemusí mít žádné obavy.

Hned na úvod jim ukázal školní kantýnu, která samozřejmě všechny přítomné velmi ohromila a postarala se rozplynutí velké části nervozity, která děti před návštěvou provázela. Měly možnost nahlédnout do učeben s běžnou výukou, zjistily, že jsou tu dvě učebny výpočetní techniky, dvě tělocvičny a několik odborných učeben, ve kterých na ně čekaly první úkoly. V učebně přírodopisu si děti vyzkoušely za asistence žáků devátých ročníků práci s mikroskopem, zakreslovaly si zkoumané objekty a zasoutěžily si o sladké odměny. V učebně chemie se seznámily s periodickou tabulkou prvků, poznaly ochranné pomůcky, paní učitelka jim ukázala, jak se vyrábí zubní pasta pro slony, na jaké pokusy se hodí gumoví medvídci a nechyběly ani Bengálské ohně. Samy děti si pak vyzkoušely jednoduchý pokus. Ve fyzice poznaly některé přírodní zákony, na vlastní ruce vyzkoušely Van de Graffův generátor, zjistily, jak elektrický proud zásobuje naše domácnosti, rozlišovaly předměty schopné vést elektrický proud, magnetickou sílu a další fyzikální jevy. Spokojené výrazy, úžas, nadšení a dobrá nálada z nich do poslední minuty nevyprchaly a celé dopoledne si moc pěkně užily.

adaptace_6.jpg