Úvod > Ze života školy > Akce školy > ŠvP Valdek - II. stupeň

ŠvP Valdek - II. stupeň

Letošní adaptační kurz jsme se rozhodli uskutečnit nedaleko Rumburku v kempu Valdek pod vedením agentury Pac, která se specializuje na letní tábory a školy v přírodě. Kurzu se zúčastnili šesté ročníky a třída 5.B, třídní učitelé, asistentky a školní metodik prevence. Po příjezdu do kempu nás čekalo ubytování, vybalování, seznámení s instruktorkami, a nakonec zdravotní filtr – všichni jsme prošli :-) Dopoledne trávily děti se svým třídním učitelem a společně vytvořili třídní pravidla, třídní erb, poznávali okolí kempu nebo se vydali na výlet. Cílem adaptačního kurzu je získat lepší přehled o vlastnostech dětí ve třídě a o fungování třídy jako celku.  Metodik prevence a třídní učitel, tak měli možnost pracovat s každou třídou samostatně, odhalit nežádoucí jevy, vidět, jak funguje kooperace a jak se řeší konflikty ve třídě. Odpoledne bylo v režii instruktorek Packy, program byl zaměřen na aktivity rozvíjející komunikaci, spolupráci, důvěru a respekt.  Celodenní hodnocení aktivit a zážitků proběhlo v komunitním kruhu s třídním učitelem a instruktorem.

IMG-6702.jpg     IMG-6686.jpg

IMG-6673.jpg   Švp.jpg