Drobečková navigace

Úvod > Ze života školy > Akce školy > Stezka Českem: Krkonoše máme za sebou

Stezka Českem: Krkonoše máme za sebou



Žáci 7. třídy a 8.C úspěšně dokončili další část projektu Stezka Českem, tentokrát v malebném prostředí Krkonoš. Během čtyř dnů zvládli náročné horské přesuny, poznávali přírodní krásy našich nejvyšších hor a odvezli si řadu společných zážitků.

První den patřil prohlídce sklárny a poznávání Harrachova, včetně návštěvy Mamutího můstku. Následující den čekal účastníky první větší přesun na Brádlerovy boudy. Přestože počasí nebylo příznivé a cestu provázel déšť i kroupy, všichni dorazili úspěšně do cíle. Cestou navštívili Mumlavské vodopády, pramen Labe a občerstvili se na Labské boudě.

Třetí den pokračovala výprava po Cestě česko-polského přátelství. Turisté si užívali nejen nádherné výhledy, ale také pozorovali místní přírodu, ledovcová jezera a další přírodní zajímavosti.

Závěrečný den celé krkonošské etapy přinesl největší výzvu – výstup na Sněžku, nejvyšší horu České republiky. Po úspěšném zdolání vrcholu následoval sestup na Růžovou horu a zasloužený dojezd lanovkou do cíle.

Účastníci tak mají za sebou již druhou část Stezky Českem a shodují se, že další etapa na sebe nenechá dlouho čekat. ????????