Drobečková navigace

Úvod > Ze života školy > Akce školy > Šesťáci objevovali krásy Českého Švýcarska

Šesťáci objevovali krásy Českého Švýcarska



Žáci 6. ročníku vyrazili na turistický pobyt do Českého Švýcarska, kde je čekalo několik dnů plných výletů, sportu i společných zážitků.

Třídy 6.A a 6.C se první den vydaly objevovat ruiny Dolského mlýna, zatímco 6.B zamířila za převozníkem do Divoké soutěsky. Počasí přálo od rána až do večera, a tak si všichni užili krásný den v přírodě naplno.

Ani další den šesťáci nezaháleli. Třída 6.B se nechala vyvézt na Mezní Louku a odtud pokračovala pěšky přes Malou Pravčickou bránu, Šaunštejn, Pohovku a Rudolfův kámen až do Jetřichovic. Žáci z 6.A a 6.C mezitím objevovali krásy Pavlínina údolí. Nechybělo ani osvěžení na koupališti a ti nejodvážnější si vyšlápli na skalní hrad Falkenštejn. Večer pak všechny čekala výborná večeře, diskotéka i sportovní soutěže.

Poslední den pobytu patřil sportovním hrám a dalšímu putování malebným Pavlíniným údolím. Šesťáci si tak mohli naposledy vychutnat jedinečnou atmosféru Českého Švýcarska.

Na závěr si mnozí připomněli známou větu:
„Alpy tě ohromí, Karle, ale tohle, to tě dojme. Jen se na to podívej, vidíš to? To není země, to je zahrádka. A jestli máš srdce, tak to musíš cítit.“

A právě tak jsme naše České Švýcarsko vnímali i my – jako nádhernou českou zahrádku, která dokáže člověka opravdu dojmout.