Úvod > Ze života školy > Akce školy > Nenech to být!

Nenech to být!

Naše škola se zapojila do projektu NNTB – Nenech to být. Co to jako znamená? Základem této  aktivity je webová a mobilní aplikace fungující na principu online anonymní schránky důvěry. Jak to funguje? Děje se okolo tebe ve škole něco, co se ti nelíbí? Nemáš odvahu, nebo důvěru svěřit se učitelům či rodičům? Žáci i rodiče  mohou anonymně upozornit na šikanu, vyloučení z kolektivu, či jiné rizikové chování skrz web či mobilní aplikaci Nenech to být.

Tato společnost pak následně upozornění bezpečně předá osobě na škole, která se bude problémem zabývat.

Jak postupovat:

Vyhledáš webovou stránku projektu www.nntb.cz

V nabídce vyhledáš svou školu – Základní škola Osek, okres Teplice

Uvedeš jméno a třídu žáka, kterému je ubližováno.

Pro účinnou pomoc je důležité mít co nejpřesnější obrázek o tom, jak ubližování, které ti vadí, konkrétně vypadá. Proto nám zkus prosím napsat, co, kde a kdy se vlastně dělo? Důležitá může být i informace, kdo komu vlastně ubližuje.

Tato aplikace nás učí, abychom nebyli mlčící většinou, ale vystoupili z davu a postavili se nespravedlnosti, pokud se s ní ve škole setkají. Pomáháme promluvit mlčící většině a podporujeme žáky, aby nebyli ke svému okolí lhostejní.

nntb.png