Úvod > Ze života školy > Akce školy

Štítky:

Novější 1 3

Vážíme si starší generace

Děti ze ZŠ Osek, pod vedením svých tvůrčích a šikovných pedagožek, vyrobily krásná přání a milé dárky k oslavě Mezinárodního dne seniorů, který každoročně připadá na 1. října. Do tvoření se zapojila téměř každá ze tříd školy. Několik žaček třídy 8.

Publikováno 12. 11. 2020 2:47

Dějepisná exkurze do Kostomlat a na Házmburk

Zřejmě poslední krásný zářijový den provázel naši exkurzi na zříceniny středověkých hradů Kostomlaty a Házmburk. Exkurze pro žáky 7. ročníku byla koncipována nejen jako historicko-poznávací, ale také jako kondiční!

Publikováno 12. 11. 2020 2:46

Znám své město

V rámci prvouky se žáci 3. b seznamovali se svým městem v projektu „Znám své město“. S mapou a podrobným popisem trasy jsme vyrazili do města. Naše putování začalo v klášteře, kde se žáci seznámili s prací a životem mnichů cisterciáků. Za úkol měli složit znak města Oseku.

Publikováno 12. 11. 2020 2:45

S magnety na sever i jih

V září jsme se v 5. C přesvědčili o tom, jakou sílu vlastně magnet má. V hodinách přírodovědy jsme prováděli různé experimenty, které nám dokazovaly sílu magnetů a magnetického pole.

Publikováno 12. 11. 2020 2:44

Suit Up Day na 1. stupni

Bylo kouzelné sledovat naše malé človíčky, rošťáky i princezny, jak se mění ve skutečné gentlemany a oslňující dámy. Kluci si oblékli nažehlené košile a saka, dívky zazářily v pestrobarevných šatech či sukních. Všem to moc slušelo.

Publikováno 12. 11. 2020 2:44

Zubrnice

V pátek 2. října se žáci 4.A a 4.B přemístili v čase, téměř o 300 let zpět. Navštívili jsme společně skanzen v přírodě Zubrnice. Zavzpomínali jsme na dobu, ve které naši předci žili. O jejich životě jsme se dozvěděli mnoho informací.

Publikováno 12. 11. 2020 2:43

Do školy s Rumcajsem a Mankou

Každým rokem doprovází při zápisu do prvních tříd naše budoucí prvňáčky pohádkové postavičky. Letos bohužel nebylo možné dětem tento zážitek připravit. Proto jsme se rozhodli jim co nejvíce zpestřit první školní den.

Publikováno 12. 11. 2020 2:42

Boží Dar aneb pohádkové poznávání pokračuje

Vkročit do první třídy je velká událost pro každého budoucího školáka. Proto každým rokem vyráží prvňáčci na svůj první výlet, který jim pomáhá s adaptací na školní prostředí. Aby tento krok děti zvládly co nejsnadněji, vybíráme pro ně takové místo, které jim bude blízké a příjemné.

Publikováno 12. 11. 2020 2:42

Adaptační kurz Klíny

Milí rodiče, jistě Vás napadla myšlenka co vlastně adaptační kurz je a co je jeho cílem. Adaptační kurzy bývají vytvořeny pro plynulý přechod žáků z prvního stupně na druhý, anebo ze základní školy na střední. Adaptační kurz je určen pro nové kolektivy, ale i pro třídy, které se už znají.

Publikováno 12. 11. 2020 2:41

Třeťáci na školní exkurzi

Publikováno 12. 11. 2020 2:40

Výprava na eurosafari