Úvod > Ze života školy > Akce školy > Evropský den jazyků 2021

Evropský den jazyků 2021

Po roční vynucené přestávce jsme na naší škole opět uspořádali oslavu Evropského dne jazyků, kterým si 26. září připomínáme jazykovou rozličnost na území starého kontinentu. My jsme si oslavu nechali pěkně na pondělí 27. září, kdy žáci 5. – 9. ročníků shlédli představení v anglickém jazyce v podání The Bear Educational Theatre, tentokráte mladší žáci během představení Aliens Save the Planet zachraňovali s mimozemšťany planetu a starší řešili záhadnou vraždu v pořadu The Detectives.

Pro mladší žáky jsme navíc nachystali ještě soutěž, která měla hravou formou prověřit nejen jejich znalosti z českého a anglického jazyka, ale rovněž testovala jejich paměť, schopnost logického myšlení i práci se slovníkem. Sto dvacet minut byl ve škole šrumec, děti se střídaly na stanovištích, hrály jazykovědné pexeso, popisovaly puzzle, stěhovaly písmenka ve slovech, zahrály si Kimovu hru…, zkrátka si den užily jaksepatří.

Na konci celé akce jsme vyhlásili vítěze soutěže, kterými se stali žáci 7.a – Matyáš Zíta, Mikuláš Kafan, Oliver Dragojevič a Filip Lerch. Hoši neodešli s prázdnou, jejich výhra jim jistě pomůže v hodinách anglického i německého jazyka.

EDJ(1).JPG

EDJ(2).JPG