Úvod > Ze života školy > Akce školy > Do školy s Rumcajsem a Mankou

Do školy s Rumcajsem a Mankou

Každým rokem doprovází při zápisu do prvních tříd naše budoucí prvňáčky pohádkové postavičky. Letos bohužel nebylo možné dětem tento zážitek připravit. Proto jsme se rozhodli jim co nejvíce zpestřit první školní den. V samém úvodu všechny přítomné přivítali pan ředitel Luboš Čapek a pan starosta Jiří Macháček. Následovalo seznámení s paní třídní učitelkou a slavnostní stužkování.

Pak už nic nebránilo tomu, aby se děti vydaly na první cestu do své třídy. Ještě netušily, co je v nejbližších okamžicích čeká. A bylo toho opravdu hodně. Všechny paní učitelky z 1. stupně pro ně totiž připravily spoustu zajímavých a zábavných úkolů. Prvňáčci při nich upekli nevšední dort, který zdobily geometrické tvary, prolétli se jako motýl Emanuel mezi kytičkami, a nebo s Bobem a Bobkem spočítali všechno, co si ti dva na ně vymysleli. Nejdůležitější ale bylo, že ve všech skupinách panovalo velké nadšení a skvělá nálada. To největší překvapení čekalo na děti až úplně v samotném závěru. Po splnění všech úkolů jim přišli předat odměny Rumcajs s Mankou, kteří u nás ve škole hledali svého Cipíska. Věříme, že si naši benjamínci užili svůj první den tak hezky jako my, paní učitelky.

prvnacci_1.jpg