Akce školy

image
19. 1. 2022 Jak být v kontaktu i v karanténě? Žáci 4.B a především dílo Šárky Kubičkové si s nepřítomností poradili na výbornou.
image
16. 1. 2022 Leden, za kamna vlezem Tato pranostika ale neplatí pro 4.B. Ano, i my jsme si přáli sněhovou nadílku, která k zimnímu období neodmyslitelně patří. Ihned jsme tedy využili počasí, které k nám konečně dorazilo:-) Neváhali jsme ani chviličku a vyrazili ven, užít si naše zimní radovánky.
16. 1. 2022 Teplákový den Tepláková souprava, do školy se dostala
image
10. 1. 2022 Koleda 2.C Vzhledem k tomu, že nemohlo před Vánoci proběhnout vystoupení školního  sboru Čtyřlístek, posíláme malou ukázku od děti z 2.C. Je to třída, kam chodí nejvíce “sborňat” Sólo zpívají postupně Anička Zemanová, Lucka Zítová, Ondra Zeleník 2.A a Vivienne Pravda.
zobrazit vše
image
26. 1. 2022 Rozvrh online hodin a další informace k distanční výuce pro třídy v karanténě Vytvořili jsme pro vás stránky podpory distanční výuky, kde najdete užitečné informace a postupy, jak řešit například problém se zapomenutými přihlašovacími údaji, nebo jak pracovat s Google učebnou.
image
10. 1. 2022 Metodik prevence Vážení rodiče, z dotazníku spokojenosti naší školy vyplývá, že ne všichni víte, kdo je na naší škole metodik prevence a co je náplní této funkce.
image
31. 12. 2021 Testování žáků od 3. ledna 2022 Vážení rodiče, od pondělí platí nové opatření MZ ČR, které stanoví následující pravidla:
zobrazit všechny zprávy

Školní vzdělávací program Čtyřlístek

1) Naučit žáky pracovat s informačními technologiemi

Kdybychom žáky nevedli k práci s informačními technologiemi, bylo by to v dnešní době stejné, jako bychom je neučili číst, psát či počítat. Výpočetní technika pro nás však neznamená cíl, nýbrž jen prostředek k dosažení cílů jiných. Naše škola má rovněž tradici v dobré vybavenosti počítači a prezentační technikou a to chceme rozvíjet i do budoucnosti. Informatiku zařazujeme již od druhého ročníku prvního stupně jako povinný předmět.

2) Pěstovat u dětí vztah ke sportu

Vybavení naší školy dvěma tělocvičnami a školním hřištěm, sousedství s dalším veřejným hřištěm a fotbalovým hřištěm, tradice ve spolupráci se sportovními organizacemi v našem městě (TJ Baník Osek, TJ Sokol Osek, AŠSK), příhodná poloha našeho města, dlouholetá aktivní práce našich pedagogů a sportovní úspěchy našich žáků, to jsou dostatečné důvody proto, abychom oblast sportu upřednostňovali i nadále.

3) Pomáhat žákům s poruchami učení ve speciálních třídách

Nadstandardní péči žákům s poruchami učení poskytujeme již nyní a doufáme, že tím oslovíme i rodiče žáků z okolních měst. Při vhodných podmínkách zakládáme speciální třídy, organizujeme nápravy těchto poruch na prvním i na druhém stupni naší školy, většina vyučujících českého jazyka prošla kurzem pro vzdělávání žáků se SPUCH.

4) Vytvářet atmosféru pro toleranci a slušnost mezi všemi účastníky výchovně vzdělávacího

Chceme, aby naše škola byla místem, kde se nám všem bude líbit, kde budeme mít klid na usilovnou práci a kam se naši žáci budou rádi vracet. Uvědomujeme si, že vychováváme především občany našeho města a věříme, že pokud budeme respektovat jeden druhého, tolerovat odlišnosti a budeme k sobě slušní, budou stejné hodnoty vyznávat i naši žáci ve svém občanském životě.