Úvod > O škole > Projekty > Přírodní vědy s chutí a zajímavě na ZŠ Osek

Přírodní vědy s chutí a zajímavě na ZŠ Osek

Ve školním roce 2012/13 odstartoval v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost projekt s názvem „Přírodní vědy s chutí a zajímavě“, který je financován z Evropského sociálního fondu a spolufinancován ze státního rozpočtu České republiky. Realizátorem projektu je občanské sdružení Spartakus a partnerem Základní škola Osek. Cílem projektu je zatraktivnit a zkvalitnit výuku v oblasti přírodních věd pomocí moderních technologií. Žáci osecké základní školy tak dostali možnost pracovat v předmětech přírodopis, fyzika a chemie s digitální měřicí technikou, moderními optickými přístroji a s dalšími didaktickými pomůckami, které na základních školách běžně nenajdete. Učitelé jednotlivých předmětů zpracovali vzdělávací obsah, ve kterém popsali, jak vhodně využívat tuto techniku ve vyučovacích hodinách. Vzdělávací moduly obsahují postupy, praktické rady, cvičení, pokusy a pracovní listy, které budou moci jejich kolegové ze škol po celé republice použít ve své výuce.

Projekt byl představen na přírodovědných dnech, které se uskutečnily v průběhu listopadu a prosince v prostorách osecké základní školy. Zúčastnily se jich nejen osecké děti, ale také žáci z jiných základních škol. Doprovodným programem přírodovědných dnů pak byly zajímavé exkurze do provozů firem a výzkumných ústavů.

OPVK_hor_zakladni_logolink_RGB_cz_1.jpg