Úvod > O škole > Projekty > Let's Go On a Treasure Hunt!

Let's Go On a Treasure Hunt!

Na základě úspěšné spolupráce na eTwinningovém projektu Christmas is fun! (2010) se několik vyučujících z partnerských škol dohodlo na vypracování nového projektu s názvem „Let’s Go On a Treasure Hunt!“. Mgr. Jana Šímová se ujala koordinace projektu a zpracování žádosti o grant v rámci programu Comenius – Partnerství škol. Tento projekt prošel úspěšně schvalovacím řízením a EU jej 9 finančně podpořila částkou 17.000 Euro. Partnery ve dvouletém multilaterálním projektu se staly školy z polského Grybowa, italského Ercolana a španělské Val D Alba. Ve školním roce 2011/2012 žáci pracovali na projektových aktivitách (vytvoření loga projektu, projektové mapy, týmových puzzle, slide show o ZŠ Osek, prezentací a výtvarných děl o Oseku, Praze a naší zemi, on-line puzzle znaku našeho města, vyrobení vánočních přání, dárků a adventních kalendářů pro partnerské školy) a účastnili se projektových setkání. První setkání proběhlo v říjnu 2011 na naší ZŠ v Oseku, koordinující škole. Projektové aktivity a výlety za krásami naší země (Praha, Českosaské Švýcarsko, Cisterciácký klášter v Oseku, Regionální muzeum v Teplicích) proběhly za účasti 13 žáků naší školy a 2 vyučujících a 20 studentů a 8 vyučujících ze zahraničních partnerských institucí. Druhé setkání se konalo v březnu 2012 v italském Ercolanu. Výjezdu do Itálie se účastnilo 10 žákyň našich 8. a 9. ročníků a 2 vyučující. Účastnice měly možnost navštívit Herculaneum, Pompeje, Neapol a NP Vesuv. Z prostředků grantu v rámci programu Comenius – Partnerství škol pokračoval ve školním roce 2012/13 projekt s názvem „Let's Go On a Treasure Hunt!". Žáci pracovali na projektových aktivitách a účastnili se projektových setkání. Pod vedením Mgr. Radoňové se uskutečnil výjezd 12 žáků do partnerské školy v polském Grybowě. Kromě návštěvy skanzenu v Nowem Saczu, hradu Wawel v Krakově navštívili žáci i koncentrační tábory Březinka a Osvětim nebo solné doly ve Wieliczce. V květnu se pak Mgr. Křížková vypravila se třemi žáky do španělské Val D Alby. S kamarády z Polska a Itálie navštívili Valencii, několik dalších památných měst a přírodní rezevaci. Kromě zahraničních výjezdů vyrazili žáci školy hledat poklady i v našem regionu. Žáci 6. a 7. ročníku byli na zámku v Libochovicích a zdolali památnou horu Říp. 8. a 9. ročníky navštívili Malou pevnost Památníku Terezín.

logo_Comenius.jpg

fotografie