Kalendář akcí

Žádné nadcházející události k zobrazení!

Vítáme Vás na oficiálních stránkách ZŠ Osek

II.Stupeň a vedení školy, budova Hrdlovská

Základní škola Osek je úplná základní škola s devíti  postupnými ročníky. Výuka je realizována ve dvou budovách. V budově v Nelsonské ulici, která se nachází nedaleko oseckého náměstí, je umístěn I. stupeň školy. Areál je ve středu města, je tudíž dobře dostupný. V jeho bezprostřední blízkosti se nahází zastávky městské hromadné dopravy. Budova v Hrdlovské ulici je sídlem II. stupně a vedení školy. Je situována do panelového sídliště, které se však nachází v klidnější části města a navíc nedaleko lesa. Zastávky autobusů jsou vzdáleny pět minut chůze, blízko je rovněž vlakové nádraží.

Informace - školní jídelna

LOGO PRUHLEDNE Ve čtvrtek 22. října 2020 školní jídelna z důvodu odstávky vody nevaří. V provozu nebude ani v pracovním týdnu od 26. do 30. října, na který připadají prodloužené podzimní prázdniny.

Informace k distanční výuce

LOGO PRUHLEDNE Vážení rodiče, milí žáci,

vytvořili jsme pro vás stránky podpory distanční výuky, kde najdete užitečné informace a postupy, jak řešit například problém se zapomenutými přihlašovacími údaji, nebo jak pracovat s Google učebnou.

https://sites.google.com/zsosek.cz/podpora/

Dále je zde zveřejněn rozvrh online výuky. Připomínáme, že účast na hodinách online výuky je pro žáky povinná.

Číst dál: Informace k distanční výuce

Ošetřovné - informace ČSSZ

Všechny vás zajímá, jak to bude s ošetřovným. Mám pro vás dobrou zprávu, krizové ošetřovné na celou dobu platnosti mimořádných opatření je konečně na cestě. Zaměstnanci a dohodáři, kteří odvádějí sociální pojištění, ho dostanou na dítě mladší 10 let a nezaopatřené dítě závislé na péči bez omezení věku. Na ošetřovné dosáhnou také blízcí člověka s postižením, kterému by se zavřel stacionář.
 
Všichni vědí, že školy se zavírají, takže stačí v práci NAHLÁSIT, že nastupujete na ošetřovné. Příští týden schválíme zákon a hned potom bude na webu MPSV i ČSSZ dostupný formulář, který si vyplníte a váš zaměstnavatel ho zašle na vaši OSSZ.

Číst dál: Ošetřovné - informace ČSSZ

Distanční výuka od 14. října

LOGO PRUHLEDNE

Vážení rodiče, milí žáci,

v návaznosti na krizová opatření vlády zavádíme na obou stupních školy s účinností od středy 14. října 2020 distanční výuku.

Organizace distanční výuky se řídí vnitřním pokynem ředitele školy, který je k dispozici na webových stránkách www.zsosek.cz

Žáci obdrží všechny pokyny k výuce přes Školu OnLine v první den distančního vzdělávání.

Distanční výuka je dle zákona pro žáky povinná, ať už se jedná o účast na online hodinách (videokonference), nebo odevzdávání zadaných úkolů.

Číst dál: Distanční výuka od 14. října

Volby do Školské rady při Základní škole Osek

LOGO PRUHLEDNE V roce 2006 byla Radou města Osek zřízena Školská rada při ZŠ Osek. Podle zřizovací listiny má šest členů, z toho třetinu jmenuje zřizovatel školy, třetinu volí pedagogičtí pracovníci školy a třetinu zákonní zástupci žáků. Pravomoci školské rady jsou stanoveny v § 168 zákona 561/04 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a umožňují podílet se na řízení a především kontrole činnosti školy. Ředitel školy je povinen umožnit školské radě přístup k informacím o škole, zejména k dokumentaci školy.

Číst dál: Volby do Školské rady při Základní škole Osek

Vážíme si starší generace

seniori Děti ze ZŠ Osek, pod vedením svých tvůrčích a šikovných pedagožek, vyrobily krásná přání a milé dárky k oslavě Mezinárodního dne seniorů, který každoročně připadá na 1. října. Do tvoření se zapojila téměř každá ze tříd školy. Několik žaček třídy 8.B pak předalo dárky osobně, spolu s přáním pevného zdraví, všem přítomným členkám Klubu seniorů, které celou akci přivítaly s velkým zájmem a nadšením. 

Číst dál: Vážíme si starší generace

Dějepisná exkurze do Kostomlat a na Házmburk

stredovek 3 Zřejmě poslední krásný zářijový den provázel naši exkurzi na zříceniny středověkých hradů Kostomlaty a Házmburk. Exkurze pro žáky 7. ročníku byla koncipována nejen jako historicko-poznávací, ale také jako kondiční! Nejprve jsme navštívili hrad kostomlatský, kde se žáci seznámili s hradní fortifikací, tj. opevněním, dověděli se, že jádrem hradu byl palác, etc.

Číst dál: Dějepisná exkurze do Kostomlat a na Házmburk

S magnety na sever a na jih

magnety V září jsme se v 5. C přesvědčili o tom, jakou sílu vlastně magnet má. V hodinách přírodovědy jsme prováděli různé experimenty, které nám dokazovaly sílu magnetů a magnetického pole. Zjistili jsme, které předměty ve třídě magnet přitáhne a naopak, zda se dokáží přitahovat i přes překážku a také jsme se pokusili postavit pyramidu z mincí a ověřit si tak sílu magnetického pole. No schválně, zkuste si spojit magnety stejnými póly!

Znám své město

znammesto V rámci prvouky se žáci 3. b seznamovali se svým městem v projektu „Znám své město“. S mapou a podrobným popisem trasy jsme vyrazili do města. Naše putování začalo v klášteře, kde se žáci seznámili s prací a životem mnichů cisterciáků. Za úkol měli složit znak města Oseku. Pokračovali jsme přes náměstí, kde se podrobněji seznámili s barokními domy, sochou sv. Valentýna a Jana Nepomuckého.

Číst dál: Znám své město

Suit Up Day na 1. stupni

suitupday 1 Bylo kouzelné sledovat naše malé človíčky, rošťáky i princezny, jak se mění ve skutečné gentlemany a oslňující dámy. Kluci si oblékli nažehlené košile a saka, dívky zazářily v pestrobarevných šatech či sukních. Všem to moc slušelo. Děti byly na svůj oděv jaksepatří pyšné a moc rády se v něm vyfotily. Všichni jsme si tento netradiční den opravdu užili a společně se těšíme na příští školní akci.