Kalendář akcí

Žádné nadcházející události k zobrazení!

Vítáme Vás na oficiálních stránkách ZŠ Osek

II.Stupeň a vedení školy, budova Hrdlovská

Základní škola Osek je úplná základní škola s devíti  postupnými ročníky. Výuka je realizována ve dvou budovách. V budově v Nelsonské ulici, která se nachází nedaleko oseckého náměstí, je umístěn I. stupeň školy. Areál je ve středu města, je tudíž dobře dostupný. V jeho bezprostřední blízkosti se nahází zastávky městské hromadné dopravy. Budova v Hrdlovské ulici je sídlem II. stupně a vedení školy. Je situována do panelového sídliště, které se však nachází v klidnější části města a navíc nedaleko lesa. Zastávky autobusů jsou vzdáleny pět minut chůze, blízko je rovněž vlakové nádraží.

Informace - školní jídelna

LOGO PRUHLEDNE Ve čtvrtek 22. října 2020 školní jídelna z důvodu odstávky vody nevaří. V provozu nebude ani v pracovním týdnu od 26. do 30. října, na který připadají prodloužené podzimní prázdniny.

Informace k distanční výuce

LOGO PRUHLEDNE Vážení rodiče, milí žáci,

vytvořili jsme pro vás stránky podpory distanční výuky, kde najdete užitečné informace a postupy, jak řešit například problém se zapomenutými přihlašovacími údaji, nebo jak pracovat s Google učebnou.

https://sites.google.com/zsosek.cz/podpora/

Dále je zde zveřejněn rozvrh online výuky. Připomínáme, že účast na hodinách online výuky je pro žáky povinná. Třídy budou mít dle metodiky maximálně 3 online hodiny denně. Alespoň jednou týdně proběhne také online třídnická hodina. Na prvním stupni školy bude pevný rozvrh online hodin zveřejněn posléze, až bude jasné, zda žáci nastoupí do školy po podzimních prázdninách. Prozatím najdete informace od jednotlivých vyučujících ve Škole OnLine.

Žákům s podpůrnými opatřeními jsou online k dispozici i asistenti pedagoga.

Všechny úkoly a upozornění na online výuku najdete ve Škole OnLine. Pro přehlednost se samostatné úkoly zadávají vždy v úterý a pátek. Věnujte v tyto dny zvýšenou pozornost Škole OnLine, kde na úkoly upozorňujeme.

Ošetřovné - informace ČSSZ

Všechny vás zajímá, jak to bude s ošetřovným. Mám pro vás dobrou zprávu, krizové ošetřovné na celou dobu platnosti mimořádných opatření je konečně na cestě. Zaměstnanci a dohodáři, kteří odvádějí sociální pojištění, ho dostanou na dítě mladší 10 let a nezaopatřené dítě závislé na péči bez omezení věku. Na ošetřovné dosáhnou také blízcí člověka s postižením, kterému by se zavřel stacionář.
 
Všichni vědí, že školy se zavírají, takže stačí v práci NAHLÁSIT, že nastupujete na ošetřovné. Příští týden schválíme zákon a hned potom bude na webu MPSV i ČSSZ dostupný formulář, který si vyplníte a váš zaměstnavatel ho zašle na vaši OSSZ.
 
Ošetřovné bude dosahovat 60 % příjmu, minimálně ale 400 Kč denně, a pokud budou školy - nedejbože‼️ - zavřeny déle než do 2.11., tak se na tyhle částky podíváme. Rodiče se stejně jako na jaře budou moci na ošetřovném střídat. Buďte v klidu, další novinky se včas dozvíte.
 
Jana Maláčová
Klub svobodných matek
Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ)
 
Aktuální informace k ošetřovnému najdete zde.
 

Distanční výuka od 14. října

LOGO PRUHLEDNE

Vážení rodiče, milí žáci,

v návaznosti na krizová opatření vlády zavádíme na obou stupních školy s účinností od středy 14. října 2020 distanční výuku.

Organizace distanční výuky se řídí vnitřním pokynem ředitele školy, který je k dispozici na webových stránkách www.zsosek.cz

Žáci obdrží všechny pokyny k výuce přes Školu OnLine v první den distančního vzdělávání.

Distanční výuka je dle zákona pro žáky povinná, ať už se jedná o účast na online hodinách (videokonference), nebo odevzdávání zadaných úkolů.

Číst dál: Distanční výuka od 14. října

Volby do Školské rady při Základní škole Osek

LOGO PRUHLEDNE V roce 2006 byla Radou města Osek zřízena Školská rada při ZŠ Osek. Podle zřizovací listiny má šest členů, z toho třetinu jmenuje zřizovatel školy, třetinu volí pedagogičtí pracovníci školy a třetinu zákonní zástupci žáků. Pravomoci školské rady jsou stanoveny v § 168 zákona 561/04 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a umožňují podílet se na řízení a především kontrole činnosti školy. Ředitel školy je povinen umožnit školské radě přístup k informacím o škole, zejména k dokumentaci školy.

Číst dál: Volby do Školské rady při Základní škole Osek

Roušky ve škole

LOGO PRUHLEDNE

Vážení rodiče, milí žáci,

od pátku 18. září 2020 stanovuje nové opatření ministerstva zdravotnictví povinnost pro žáky i pedagogy II. stupně školy nosit roušku také ve třídách při výuce. Výjimkou jsou hodiny tělesné výchovy a aktivity, při kterých není z principu možné roušky používat, např. při zpěvu v hodinách hudební výchovy. Prosíme tedy, aby děti měly s sebou ve škole ideálně 2 čisté roušky na den a sáček na jejich uložení. Pro žáky I. stupně školy se nic nemění a roušku musí používat jen ve společných prostorách školy.
 
Děkujeme za spolupráci.

 

 

Do školy s Rumcajsem a Mankou

prvnacci 1 Každým rokem doprovází při zápisu do prvních tříd naše budoucí prvňáčky pohádkové postavičky. Letos bohužel nebylo možné dětem tento zážitek připravit. Proto jsme se rozhodli jim co nejvíce zpestřit první školní den. V samém úvodu všechny přítomné přivítali pan ředitel Luboš Čapek a pan starosta Jiří Macháček. Následovalo seznámení s paní třídní učitelkou a slavnostní stužkování.

Číst dál: Do školy s Rumcajsem a Mankou

Adaptační kurz Klíny

adaptak 3 Milí rodiče, jistě Vás napadla myšlenka co vlastně adaptační kurz je a co je jeho cílem. Adaptační kurzy bývají vytvořeny pro plynulý přechod žáků z prvního stupně na druhý, anebo ze základní školy na střední. Adaptační kurz je určen pro nové kolektivy, ale i pro třídy, které se už znají. Důraz je kladen na stmelení kolektivu, pozitivní vztahy, rozvoj komunikace, poznaní ostatních i sebe. V našem případě se kolektivy našich tříd znají, a tak jde především o seznámení s novým třídním učitelem a prožití společných zážitků.

Číst dál: Adaptační kurz Klíny

Boží Dar aneb pohádkové poznávání pokračuje

bozidar 1 Vkročit do první třídy je velká událost pro každého budoucího školáka. Proto každým rokem vyráží prvňáčci na svůj první výlet, který jim pomáhá s adaptací na školní prostředí. Aby tento krok děti zvládly co nejsnadněji, vybíráme pro ně takové místo, které jim bude blízké a příjemné. Boží Dar, kde bydlí Ježíšek, je ve všech směrech ideální volbou, protože všechny děti ho znají, všechny ho mají rády a všechny se na něho celý rok těší.

Číst dál: Boží Dar aneb pohádkové poznávání pokračuje

Třeťáci na školní exkurzi

most 1 10. září navštívili třeťáčci v rámci výuky kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Děti se seznámily s historií a gotickou kulturní památkou. Prohlídka byla obohacena promítáním filmu o přesunu kostela. Dozvěděly se, že kostel zdolal cestu dlouhou 841 m průměrnou rychlostí 2,16 cm za minutu. Tímto přesunem byl zapsán do zlaté knihy Guinessových rekordů tisíciletí. Poté jsme pokračovali za další kulturní památkou, která byla kdysi nazývána perlou Krušných hor.

Číst dál: Třeťáci na školní exkurzi