Kalendář akcí

Žádné nadcházející události k zobrazení!

Vítáme Vás na oficiálních stránkách ZŠ Osek

II.Stupeň a vedení školy, budova Hrdlovská

Základní škola Osek je úplná základní škola s devíti  postupnými ročníky. Výuka je realizována ve dvou budovách. V budově v Nelsonské ulici, která se nachází nedaleko oseckého náměstí, je umístěn I. stupeň školy. Areál je ve středu města, je tudíž dobře dostupný. V jeho bezprostřední blízkosti se nahází zastávky městské hromadné dopravy. Budova v Hrdlovské ulici je sídlem II. stupně a vedení školy. Je situována do panelového sídliště, které se však nachází v klidnější části města a navíc nedaleko lesa. Zastávky autobusů jsou vzdáleny pět minut chůze, blízko je rovněž vlakové nádraží.

Volby do Školské rady při Základní škole Osek

LOGO PRUHLEDNE V roce 2006 byla Radou města Osek zřízena Školská rada při ZŠ Osek. Podle zřizovací listiny má šest členů, z toho třetinu jmenuje zřizovatel školy, třetinu volí pedagogičtí pracovníci školy a třetinu zákonní zástupci žáků. Pravomoci školské rady jsou stanoveny v § 168 zákona 561/04 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a umožňují podílet se na řízení a především kontrole činnosti školy. Ředitel školy je povinen umožnit školské radě přístup k informacím o škole, zejména k dokumentaci školy.

Číst dál: Volby do Školské rady při Základní škole Osek

Roušky ve škole

LOGO PRUHLEDNE

Vážení rodiče, milí žáci,

od pátku 18. září 2020 stanovuje nové opatření ministerstva zdravotnictví povinnost pro žáky i pedagogy II. stupně školy nosit roušku také ve třídách při výuce. Výjimkou jsou hodiny tělesné výchovy a aktivity, při kterých není z principu možné roušky používat, např. při zpěvu v hodinách hudební výchovy. Prosíme tedy, aby děti měly s sebou ve škole ideálně 2 čisté roušky na den a sáček na jejich uložení. Pro žáky I. stupně školy se nic nemění a roušku musí používat jen ve společných prostorách školy.
 
Děkujeme za spolupráci.

 

 

Do školy s Rumcajsem a Mankou

prvnacci 1 Každým rokem doprovází při zápisu do prvních tříd naše budoucí prvňáčky pohádkové postavičky. Letos bohužel nebylo možné dětem tento zážitek připravit. Proto jsme se rozhodli jim co nejvíce zpestřit první školní den. V samém úvodu všechny přítomné přivítali pan ředitel Luboš Čapek a pan starosta Jiří Macháček. Následovalo seznámení s paní třídní učitelkou a slavnostní stužkování.

Číst dál: Do školy s Rumcajsem a Mankou

Adaptační kurz Klíny

adaptak 3 Milí rodiče, jistě Vás napadla myšlenka co vlastně adaptační kurz je a co je jeho cílem. Adaptační kurzy bývají vytvořeny pro plynulý přechod žáků z prvního stupně na druhý, anebo ze základní školy na střední. Adaptační kurz je určen pro nové kolektivy, ale i pro třídy, které se už znají. Důraz je kladen na stmelení kolektivu, pozitivní vztahy, rozvoj komunikace, poznaní ostatních i sebe. V našem případě se kolektivy našich tříd znají, a tak jde především o seznámení s novým třídním učitelem a prožití společných zážitků.

Číst dál: Adaptační kurz Klíny

Boží Dar aneb pohádkové poznávání pokračuje

bozidar 1 Vkročit do první třídy je velká událost pro každého budoucího školáka. Proto každým rokem vyráží prvňáčci na svůj první výlet, který jim pomáhá s adaptací na školní prostředí. Aby tento krok děti zvládly co nejsnadněji, vybíráme pro ně takové místo, které jim bude blízké a příjemné. Boží Dar, kde bydlí Ježíšek, je ve všech směrech ideální volbou, protože všechny děti ho znají, všechny ho mají rády a všechny se na něho celý rok těší.

Číst dál: Boží Dar aneb pohádkové poznávání pokračuje

Třeťáci na školní exkurzi

most 1 10. září navštívili třeťáčci v rámci výuky kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Děti se seznámily s historií a gotickou kulturní památkou. Prohlídka byla obohacena promítáním filmu o přesunu kostela. Dozvěděly se, že kostel zdolal cestu dlouhou 841 m průměrnou rychlostí 2,16 cm za minutu. Tímto přesunem byl zapsán do zlaté knihy Guinessových rekordů tisíciletí. Poté jsme pokračovali za další kulturní památkou, která byla kdysi nazývána perlou Krušných hor.

Číst dál: Třeťáci na školní exkurzi

Výprava na eurosafari

eurosafari 2 Druhé třídy se během září vydaly na vzdělávací akci mezi zvířátka do chomutovského zooparku. Děti si prohlédly pelikány, plameňáky a bažanty, seznámily se s rozdíly mezi bizonem a zubrem, zblízka obdivovaly rosomáka či tuleně a nadšeně sledovaly ve výběhu dva odpočívající medvědy. Kromě pěší prohlídky se projely safari vláčkem mezi volně pobíhajícími zvířaty.

Číst dál: Výprava na eurosafari

Informace k novému školnímu roku

LOGO PRUHLEDNE Vážení rodiče,

vzhledem k pandemii nemoci covid-19 je škola nucena přijmout i ve školním roce 2020/2021 řadu opatření.

Během distanční výuky ve druhém pololetí nebylo možné probrat veškerý předepsaný vzdělávací obsah. Škola proto dle pokynů MŠMT připravila plán, podle kterého vybraná témata, která jsou nezbytná s ohledem na návaznost učiva, přesunula do nového školního roku.

Číst dál: Informace k novému školnímu roku

Mladí chemici

chemie 1 V dubnu i květnu se opět z mladých chemiků stali badatelé. Zjistili jsme, co se stane s vajíčkem, když se  naloží do octa, jak funguje povrchové napětí vody, že nám záleží na životním prostředí a používáme ekologické výrobky. Objevili jsme, co je  E621, a zjistili, že se jedná o běžné potravinářské dochucovadlo. Vyrobili si vlastní domácí limonádu, nabyté vědomosti prověřili online testy na Kahoot a také jsme zvládali procvičit oblíbené prvky naší učitelky. 

Herbář

herbar 2 Při své procházce do přírody se porozhlédněte, co kde kvete, a zkuste si z nasbíraných rostlin vytvořit vlastní herbář. Není to nic těžkého a může to být i zábava. Přesvědčili se o tom i žáci 7. ročníků, kteří si vytvořili své první vlastní herbáře. Buď samostatně, nebo s pomocí rodičů. Cílem bylo navštívit přírodu, poznat různé druhy ekosystémů, učit se sbírat, určovat a lisovat rostliny. Některé práce byly velice zdařilé a my bychom se s Vámi chtěli o ně podělit.