1. září 2020

7. září 2020

Pravěk

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: čtvrtek 20. únor 2020 13:26 Napsal Super User

pravek Měsíc únor se ve čtvrtých třídách nesl ve znamení projektové výuky. Pravěk je téma, které děti velice zajímá, a tak není divu, že se projektem nechaly zcela pohltit. Vyzkoušeli jsme si nástěnné malby, výrobu pravěkých hudebních nástrojů, dokonce i práci s keramikou a nechali jsme tak ožít oseckou Venuši.

Komunikace za pomocí posunků a skřeků byla pro čtvrťáky obzvlášť zábavná. Vytvořili jsme plně funkční modely pro lovce mamutů, sběrače a nezapomněli jsme ani na ženy, které se musí starat o své rodiny v osadách. Díky rodičům a jejich spolupráci jsme vyrobili autentické pravěké nástroje. A protože se naše práce víc než povedla, rozhodli jsme se naše výrobky a výtvory vystavit i ostatním ročníkům.