17. prosinec 2019

18. prosinec 2019

18. prosinec 2019

Bubnování

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: sobota 30. listopad 2019 21:20 Napsal Super User

bubnovani 2 Dne 10. října se první stupeň naší školy ponořil do rytmu bubnů. Nadšeni byli všichni, od prvňáčků po páťáky. Děti si nejprve vyzkoušely zkoordinovat pohyby rukou a držet rytmus. Poté každý přítomných obdržel unikátní perkusní nástroj zvaný boomwhackers. Boomwhackers jsou plastové trubky odlišené barvou, které díky rozličné délce a tloušťce vydávají určité tóny. Dětem se hra na tyto nástroje moc líbila a pod vedením lektora se jim velmi obstojně podařilo zahrát Beethovenovu Ódu na radost.

Následně boomwhackers vystřídaly opravdové bubny, které se pod dětskýma rukama radostně rozezněly a naplnily rozlehlou místnost živelným rytmem. Celá akce se moc povedla a možná v některých dušičkách zažehla touhu stát se muzikantem, třebaže jen pro vlastní potěšení.