Kalendář akcí

01
zář
1. září 2020
v 08:00


01
zář
1. září 2020
v 09:00


07
zář
7. září 2020
v 08:00


Druháčci na výletě

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: sobota 30. listopad 2019 21:14 Napsal Super User

druhacci 1 Poslední říjnový den se vydali osečtí druháčci do krásného města na břehu Labe. V děčínském zámku pro ně byl připraven velmi zajímavý poznávací program, během kterého si na vlastní kůži vyzkoušeli život šlechtických dětí. Komteska Klára a pan komoří nás provedli všemi komnatami a dokonce jsme mohli projít tajnými dveřmi. V každé místnosti musely děti splnit úkol a za úspěšné řešení dostaly zlatý dukát. V největším tanečním sále jsme pak dukáty spočítali a odměnu nám předal samotný pan hrabě Thun.

Po zasloužené svačině na nás čekalo další překvapení v zahradách zámku. Děti hledaly pomocí map vyznačená místa, kde musely najít ukrytý předmět nebo vyřešit nějakou záhadu. Pokud správně splnily, doplnily tajné písmenko. Věděly, že když správně vyplní všechna písmenka, vyjde jim slovo, které odemkne poklad s odměnami. I když nás už trochu tlačil čas, děti se pustily do práce s takovou vervou, že jsme poklad získali. Pak už zbývalo se jen rozloučit s našimi milými průvodci a spokojení jsme nastoupili do autobusu. Všem se nám výlet moc líbil. Poutavou formou se děti seznámily s historií, navštívily další místo našeho kraje a svým bezvadným chováním nás přesvědčily, že se brzy vydáme za poznáním někam jinam.