17. prosinec 2019

18. prosinec 2019

18. prosinec 2019

Projekt Zdravý životní styl

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: sobota 30. listopad 2019 21:12 Napsal Super User

projekt Na konci října se na II. stupni uskutečnily podzimní projektové dny zaměřené na zdravý životní styl a prevenci rizikového chování, tedy vše počínaje zdravou a pravidelnou stravou, přes pitný režim, sport a pohyb, péči o zuby, denní režim, spánek, alternativní výživu a konče civilizačními chorobami a závislostmi. Žáci pod vedením svých třídních učitelů písemně zpracovali zadané téma, pomocí anket zjišťovali napříč třídami, kolik spolužáků se věnuje sportu, zda si nosí do školy vhodné, či nezdravé svačiny, kolik času tráví u počítače, na mobilu a u televize, jak dlouho spí atd.

Závěrem byla krátká prezentace práce mezi ročníky doplněná ukázkou nebo scénkou. Cílem projektu bylo motivovat naše žáky k přijetí zásad zdravého životního stylu, nasměrovat správně jejich postoje. Měli si uvědomit, co vše s lidským zdravím souvisí, co mu škodí a co mohou udělat pro jeho ochranu či zlepšení.