Kalendář akcí

01
zář
1. září 2020
v 08:00


01
zář
1. září 2020
v 09:00


07
zář
7. září 2020
v 08:00


Jablíčkování

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: úterý 22. říjen 2019 20:24 Napsal Super User

jablickovani 2 1 Neobvyklý název pro běžný den, který se konal 18. října ve třídě 3.A. A proč jablíčkování? Protože celý den se točil kolem jablíček. Dozvěděli jsme se, že „kousek jablíčka je krve kapička“. Teď už víme, že nad jablka není, že je v nich mnoho vitamínů. V hodině českého jazyka jsme trhali jablíčková podstatná jména a procvičili si slovní druhy.

Při hodině matematiky, kromě řešení početních úloh, jsme soutěžili „O jablkového matematického krále“, kterého vyhrál Adam Malík. Přírodovědu jsme si zpestřili výrobou krásných jablíček. Zařadili jsme jabloň mezi listnaté stromy, popsali jsme stavbu stromu a jeho proměny v průběhu roku. Po dobře provedené práci jsme si smlsli na výborných jablečných závinech, řezech, koláčích a bábovkách, které nám připravily naše šikovné maminky, čímž jim moc děkujeme, že nemalým dílem přispěly ke zdaru našeho projektového dne.