Kalendář akcí

Žádné nadcházející události k zobrazení!

Výlet do Prahy očima dětí

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: čtvrtek 22. listopad 2018 7:34 Napsal Super User

praha Poslední říjnový den jsme vyjeli na výlet do Prahy. Vystoupali jsme po Starých zámeckých schodech na Pražský hrad. Nejdříve jsme navštívili katedrálu svatého Víta, kde byly hrobky českých knížat a králů. Zaujaly nás vitráže s příběhem a bohatá vnitřní výzdoba. Viděli jsme i Svatováclavskou kapli, kde je pohřben svatý Václav.

Prohlédli jsme si také Vladislavský sál. Na nádvoří nám paní průvodkyně vyprávěla o soše svatého Jiřího bojujícího s drakem. Seznámila nás i s obeliskem, kterému se při přesunu ulomila špička.

Ve Zlaté uličce jsme měli rozchod. Mohli jsme se podívat, jak lidé žili v minulých dobách. Zaujalo nás, že měli velmi malé byty. V Daliborce jsme si prohlédli rytířské brnění, helmy, zbraně a mučírny. Pak jsme procházeli Nerudovou ulicí. Paní průvodkyně nás upozornila na dům U Dvou slunců. Poté jsme paní průvodkyni následovali na Karlův most. Viděli jsme několik lidí, co hrálo na hudební nástroje, třeba na kytaru a housle. Nakonec jsme se vyfotili s Karlovým mostem v pozadí. Na památku.

Pokračovali jsme na Staroměstské náměstí, kde jsme jen tak tak stihli vyzvánění orloje. Někteří z nás orloj ještě nikdy neviděli, tak jsme byli rádi. Nově opravený se nám moc líbil. Na dlažbě bylo 27 křížů, v místě, kde popravili 27 českých pánů. Pobavili nás obří tančící medvědi a panda, kteří na náměstí tancovali. A my jsme se vydali k autobusu a domů. Viděli jsme hodně zajímavých věcí a všechny nás výlet nadchl.