Kalendář akcí

Žádné nadcházející události k zobrazení!

Exkurze do života cizokrajného ptactva

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: pondělí 22. říjen 2018 8:52 Napsal Super User

papousci Čtvrteční podzimní říjnové odpoledne nám tentokrát zpestřila neobvyklá návštěva pana Jindřicha Joj, který se již řadu let věnuje chovu cizokrajného ptactva. Díky němu jsme mohli nahlédnout do pestrého světa plného barev i zvuků a opravdu vzácných (a dnes také chráněných) papoušků jako je např. ara ararauna, ara zelenokřídlý, eklektus různobarvý, zebřička pestrá nebo papoušci vrabčí.

Někteří z těchto zástupců jsou opravdu velmi inteligentní a přátelští společníci, kteří však vyžadují mimořádnou péči, čas a samozřejmě i peníze. Jejich strava musí být bohatá na vitamíny i minerály. Děkujeme za milou návštěvu i zajímavý program, který nás všechny zaujal.