Kalendář akcí

25
úno
25. únor 2020
v 16:00


18
bře
18. březen 2020
v 15:00


26
bře
26. březen 2020
v 10:00


Oslavy stromu

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: pondělí 22. říjen 2018 8:50 Napsal Super User

stromy 3 Věděli jste, že i stromy mají svůj den D? V ČR je tato tradice již od roku 1906. Den stromů se slaví 20. října nejen u nás, ale i v ostatních zemích Evropy. A protože při oslavách se neučí, tak 19. října zůstaly učebnice žáků třetích tříd doma. Paní učitelky pro ně totiž připravily zajímavý projekt. V matematice, kromě běžného počítání, museli zvládnout vypočítat složitou slovní úlohu, která se týkala, jak jinak, stromů.

V českém jazyce se dozvěděli o způsobu života zvířátek, žijících v lese. V hodině psaní žáci vytvořili vlastní přání stromu k svátku. Děti v průběhu projektu zjistily, jak velice důležitou roli má strom pro člověka. Věděli jste třeba, že stromy jsou plíce světa? Že jsou zásobárnou vody, zachycují prach a hluk...? Završením oslav bylo společné zasazení vrbičky na školním dvoře za kytarového doprovodu Matěje Skoupého a zpěvu písně Stromy od Z. Svěráka a J. Uhlíře. Nakonec bylo předmětů víc než v běžném školním rozvrhu. Projektu „Den stromů“ se zúčastnilo 60 dětí, zkrátka pořádná oslava, na kterou si snad děti rády vzpomenou.