Kalendář akcí

Žádné nadcházející události k zobrazení!

Adaptační kurz na Klínech

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: neděle 23. září 2018 23:22 Napsal Super User

adaptak 1 Ve dnech 17. – 21. září se naši šesťáci s třídou 7.B zúčastnili adaptačního kurzu na Klínech, kde každá třída strávila jeden a půl dne. Ubytování a strava byla zajištěna v penzionu Stará škola nedaleko sportovního areálu. Po příjezdu na penzion se děti ubytovaly, zdlábly své svačiny a vyrazily ven. Zářijové dny přinesly slunečné počasí, které jen podtrhlo krásné prostředí Krušných hor.

adaptak 4 Dopolední program byl věnován adaptačním technikám se školním metodikem prevence. Cílem kurzu bylo především nastartování procesů nezbytných pro fungování zdravého třídního kolektivu, prevence rizikového chování a seznámení se s novým třídním učitelem hravou a zábavnou formou. Během her jsme měli možnost pozorovat kolektivní spolupráci dětí, jejich komunikační dovednosti, vztahy ve třídě a užívání si společných zážitků. Ve dvanáct hodin nás čekal oběd, pan kuchař si zaslouží pochvalu, došlo i na „přídavky“. Po obědě jsme si trochu oddychli a hurá do sportovního areálu. Odpolední program byl pod vedením instruktorů, zakusili jsme adrenalin lanového parku, zahráli si minigolf a některé děti se svezly na bobové dráze a lanovkou. Po večeři byl program ve vlastní režii dětí, některé hrály fotbal, vybíjenou, grilovaly buřty, nebo jen tak klábosily. Nevynechali jsme ani večerní hygienu a hajdy do hajan. Výtečná snídaně nastartovala závěrečné dopoledne a procházka v lese ukončila náš pobyt. Domů děti odjížděly s úsměvem a doufáme, že i s dobrými pocity. V pátek si mohl pedagogický tým ve složení Hanka Jarešová, Ivana Procházková, Miloš Miličevič, Katka Linhartová, Michaela Hametová, Ilona Zavřelová, Marcela Vodičková, Adéla Veršingová a Jan Sklepník oddechnout – „adapťák“ se vydařil!