Kalendář akcí

25
úno
25. únor 2020
v 16:00


18
bře
18. březen 2020
v 15:00


26
bře
26. březen 2020
v 10:00


Prvňáčci si zvykají na školu

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: neděle 23. září 2018 23:21 Napsal Super User

prvnacci 3 V letošním školním roce usedlo do lavic celkem 56 prvňáčků. Všichni rodiče, kteří tuto situaci už zažili, vědí, o jak důležité a obtížné období v životě dítěte jde. Proto se snažíme dětem tyto první dny ulehčit. V rámci adaptačního projektu „Z pohádky do pohádky“ se prvňáčci učí chovat ve škole k dospělým, ke svým spolužákům a nenásilnou formou si zvykají na školní režim.

Celý tento pohádkový týden je vždy završen společným výletem. Tentokrát jsme se vydali na Boží Dar, kde jsme absolvovali Ježíškovu cestu. Byly jsme velmi zvědavé, jak naši žáčci zvládnou poměrně dlouhou cestu a následně pětikilometrové pochodování krásnou krušnohorskou přírodou, které bylo zpestřeno plněním úkolů v kouzelných chaloupkách. Zpočátku jsme měli i ztížené podmínky, protože nám vůbec nepřálo počasí a museli jsme strávit nějakou dobu schovaní před deštěm. A tady musíme vyzdvihnout to, jak děti skvěle tuto situaci zvládly. Za odměnu přestalo pršet, vysvitlo sluníčko a my jsme mohli vyrazit na cestu. Děti nám dělaly radost po celou dobu a všichni jsme si společné chvíle náramně užili. Všichni jsme se navzájem více poznali a můžeme se tak s chutí pustit do další práce.