Kalendář akcí

Žádné nadcházející události k zobrazení!

Osecká škola se otevřela návštěvníkům

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: úterý 22. květen 2018 20:47 Napsal Sklepník Jan

DOD u vstupu Dveře budovy 2. stupně školy v Hrdlovské ulici se všem zvědavcům otevřely v úterý 15. května. Kromě vystavených prací žáků čekaly na všechny zájemce prezentace jednotlivých předmětů a odborných učeben, kterých se zhostili samotní žáci. V učebně fyziky si bylo možné vyzkoušet hrátky s laserovými paprsky, v chemické laboratoři pak zhlédnout řadu efektních chemických reakcí.

DOD kinball V učebnách výpočetní techniky si návštěvníci zkusili natočit vlastní animovaný film, nebo si vytvořit 3D projekt svého pokoje snů s aplikací Google SketchUp. Hlavu si děti spolu se svými rodiči či prarodiči lámaly nad interaktivním sudoku, matematickými rébusy a tangramy, při hrátkách s češtinou i s cizími jazyky. V učebně přírodopisu byly zase připraveny mikroskopy i se zajímavými preparáty. Nechyběl ani dějepis - z cesty do pravěku si malí archeologové přivezli postavičky dinosaurů, které si vlastnoručně vykutali ze sádry. Svůj talent si každý příchozí mohl vyzkoušet ve výtvarné dílně a hudebně. Na venkovním multifunkčním hřišti pak představili veřejnosti učitelé tělesné výchovy moderní sport kinball. Ten určitě všechny přihlížející zaujal rozměrným balónem, který je pro hru nezbytný. O dobrou náladu se staral veselý fotograf, který všechny příchozí nabádal ke zkoušce legračních kostýmů. Odpoledne dále zpříjemnilo nejen vystoupení pěveckého sboru školy, ale také občerstvení, které připravily paní kuchařky ze školní jídelny. 

DOD 13

DOD 4

DOD 3

DOD 1