Kalendář akcí

Žádné nadcházející události k zobrazení!

Kouzlo středověku

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: středa 21. březen 2018 15:13 Napsal Sklepník Jan

dejepis 2

Kdo z vás alespoň jednou nezatoužil po tom, aby se mohl na chvíli podívat do doby vlády Karla IV. nebo mezi husity? Zdánlivě nesplnitelná touha se nám vyplnila zásluhou našich žáků. Pod šikovnými prsty sedmáků vznikl „středověký jarmark“. A výrobky byly vskutku různorodé – husitské zbraně, štíty a erby, modely hradů a měst, listiny i s pečetěmi, kahan i majestátně se tyčící rotunda. Každý si mohl na pomyslném středověkém tržišti vybrat.

 

dejepis 1

A o jaké zboží byl největší zájem? Nejvíc grošů by žáci a učitelé zaplatili za malé nahlédnutí do novověku – nádherně zpracovanou gilotinu, jejímž tvůrcem byl Petr Trägner. Druhé místo si právem zasloužila Tina Pivoňková za ztvárnění legendy boje sv. Jiří s drakem a třetí místo obsadila trojice děvčat – Tereza Filipová, Lucie Málková a Eliška Vojtíšková s modelem rozbouřeného moře a vikingskou lodí. Vítězové byli po zásluze odměněni, ale pochvala a uznání patří všem žákům sedmých tříd.

dejepis 3