Kalendář akcí

Žádné nadcházející události k zobrazení!

Vědomostní olympiáda

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: středa 21. březen 2018 15:09 Napsal Sklepník Jan

olympiada 2 Nejen v Pchjongčchangu proběhla velká olympijská klání, ale i ve druhých třídách se utkali žáčci v netradičních olympijských disciplínách. Před jarními prázdninami jim vyučování zpestřily paní učitelky „Vědomostní olympiádou“. Mladí olympionici si vylosovali rozděleni podle barev olympijských kruhů do států.

Nelehkou matematickou disciplínou, kterou prošli všichni výborně, a rozdíly byly nepatrné, kdy museli za 1 minutu účastníci vypočítat bezchybně co nejvíce příkladů, vyřešit slovní úlohu a matematickým kvízem určit zvíře žijící v Austrálii. Následovala čtenářská disciplína, kde soutěžící dokazovali, jak dobře četli o australském zvířeti v matematické disciplíně a co si zapamatovali. Přírodovědná klání rozhodla o všem. Prověřovaly se znalosti nejen vědomostní, ale i praktické. Mladí olympionici soutěžili v pečení, tady vyhráli naprosto všichni. Protože se všichni účastníci olympiády drželi hesla: není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, výborně jsme si den užili.