Kalendář akcí

Žádné nadcházející události k zobrazení!

Učíme na dálku – pokračujeme

Kategorie: Akce školy Zveřejněno: úterý 21. duben 2020 23:09 Napsal Super User

skype I v dubnu jsme vytrvale pokračovali v distančním vzdělávání našich žáků. Dobrým znamením je, že dětem začíná škola chybět – učitelé proto realizují i třídnické hodiny přes videokonference, při kterých si s dětmi třeba jen povídají, a posilují tím soudržnost třídních kolektivů. Vyučující připravují pro děti kromě klasických úkolů také řadu projektů, aby žákům výuku doma co nejvíce zpestřili a aby se jich do domácí přípravy zapojilo co nejvíce. A zdá se, že se jim to daří.

 

Třída 1.C například celý týden plnila úkoly. Za každý splněný úkol získali prvňáčci od paní učitelky indicie k nalezení ukrytého pokladu. Asi si dovedete představit tu radost, když se poklad našel.

poklad

Sedmáci se zase směle pustili do studia historie. Doma se měli pokusit o rekonstrukci některého výjevu z oblasti historie nebo umění. A dobře se u toho bavili. Kromě toho psali také sms zprávy, které by si mezi sebou mohly vyměňovat bájné postavy či historické osobnosti, pokud by měly tu možnost.

rekonstrukce

rekonstrukce2

historie sms

 

 

 

 

 

 

V dětských pokojíčcích vznikaly opravdu pěkné práce. Druhy zájmen se děti učily tak, že kreslily strom Zájmenovník a k obrázkům přikládaly i povedené slohové práce, ve kterých svůj fantazijní strom popisovaly. V rámci zeměpisu cestovali žáci alespoň prstem po mapě a využívali internet k poznávání zajímavých míst ve světě.

zajmenovnik

zemepis pojmova mapa

 

 

 

 

 

 

Digitální technologie nám pomáhají ve všech směrech, hodnocení nevyjímaje. Už jste třeba někdy dostali jedničku přes Whatsapp?

jednicka

  prvnaccie

 

 

 

 

 

Nejvíce však dnes frčí YouTube, a tak se mezi ostřílené youtubery zařadily i naše paní učitelky. Vytvářejí videa, prostřednictvím kterých vykládají žákům novou látku. Bezprostřední výklad učitele je nezbytný hlavně tam, kde je učivo přeci jen složitější a je potřeba ho žákům vysvětlit v souvislostech, například v chemii, matematice, fyzice.

youtube

stream

 

 

 

 

 

 

O vládou avizovaném postupném návratu dětí do školy a jeho konkrétní podobě budeme žáky a rodiče včas informovat prostřednictvím školního informačního systému Škola OnLine.