Úvod > Ze života školy > Akce školy > Adaptační den

Adaptační den

Žáky pátého ročníku čeká po letních prázdninách velká změna - přechod na II. stupeň. A aby to pro ně nebyl velký skok, ale spíš jen malý krůček kupředu, na který se budou celé léto těšit, připravili si pro ně už teď učitelé z druhého stupně adaptační den.

Po budově v Hrdlovské ulici páťáky provedli žáci vyšších ročníků. Po prohlídce školy už na ně v odborných učebnách čekaly paní učitelky a děti si vyzkoušely práci s moderním vybavením a nejrůznějšími učebními pomůckami. Pracovaly s laserem i Van de Graffovým generátorem, dělaly chemické pokusy, zkusily si laboratorní práci s mikroskopem i popravu gumového medvídka. Nebojte, to je jen název demonstračního pokusu, kdy se po vhození gumového medvídka do roztaveného chlorečnanu draselného uvolňuje obrovské množství energie ve formě tepla a světla. Gumový medvídek doslova shoří během několika málo sekund a my můžeme navíc pozorovat krásné fialové záblesky, za které může přítomnost draselných iontů. U páťáků to mělo velký ohlas. Úspěch měly ale také moderně vybavené učebny informatiky, kde měly děti možnost na chvilku se ponořit do virtuální reality a pohrát si s roboty. Poté nakoukly do tělocvičen, školních dílen i cvičné kuchyňky.

Na to vše se mohou od září děti z pátých tříd těšit a my se zase budeme těšit na ně.

Učitelé z druhého stupně